Sytuacja finansowa „Ruch” Chorzów SA

5/5 - (1 vote)

W porównaniu do zeszłego roku należy odnotować znaczną poprawę sytuacji prawnej i finansowej klubu. Przyczyniło się do tego kilka czynników. Powstanie „Ruch” Chorzów SSA wyjaśniło sytuację prawną klubu, czyniąc z niego podmiot działający na zasadach przyjętych przez spółki prawa handlowego.

W porównaniu do zeszłego roku należy odnotować znaczną poprawę sytuacji prawnej i finansowej klubu. Przyczyniło się do tego kilka czynników:

1. Powstanie „Ruch” Chorzów SSA wyjaśniło sytuację prawną klubu, czyniąc z niego podmiot działający na zasadach przyjętych przez spółki prawa handlowego.

2. Bardzo istotnym elementem działań „Ruchu” Chorzów SSA jest efektywna współpraca pomiędzy klubem a władzami samorządowymi Chorzowa, zarówno Urzędem Miejskim i Urzędem Gminy.

3. Dzięki umiejętnemu zarządzaniu finansami „Ruch” Chorzów SSA osiąga próg rentowności w aspekcie działań bieżących klubu. Dzięki temu klub nie zwiększa swoich zobowiązań wobec wierzycieli i udziałowców.

4. Dodatkowo podjęto rozmowy układowe z wierzycielami na temat redukcji długów.

5. W efekcie wyżej wspomnianych działań K.S. „Ruch” Chorzów SSA ustabilizował swój budżet, co z kolei pozwala na systematyczną, choć drobną, redukcję zobowiązań wobec wierzycieli.

Grono sponsorów i partnerów powiększyło się o następujące firmy: Microsoft, Benq, Gigabyte Technology, ESM Logistics, Minova Ekochem, Carbotech Polonia, Sztygarka, Efferta, Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe, Mitoraj.

Dodaj komentarz